Aktualitet

Gripi i shpendëve/ Zv.ministrja: Nuk ka pula të infektuara që shiten në treg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 22/03/22 |
Opi Nion

Zv, ministrja e Bujqësisë, Ermira Gjeci  është shprehur se konsumatori nuk duhet të ketë frikë, pasi sipas saj nuk ka pula të infektuara në treg.

Ajo ka theksuar se AKU është në terren në zbatim të palnit dhe ka nënvizuar se është tërhequr partia e vezëve nga tregu, për të dhënë garanci për konsumatorin

“AKU është në terren, është në zbatim të planit të tij, është tërhequr partia e vezëve nga tregu, për të dhënë garanci për konsumatorin. Nuk bëhet fjalë që të ketë pula të infektuara në treg, nuk ka problematika të tilla”, tha Gjeci.

Pas