Aktualitet

“Grida i shef nga qimet këto punë”,Rama-Dumës:Kam kushëri Pandin,është tas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:34 - 21/04/21 |
Opi Nion

Edi Rama ka kujtuar sërish ngjarjen e ndodhur në Kavajë ditën e sotme gjatë një takimi me banorët në Tiranë , ku sekretari i PD u plagos me armë zjarri brenda zyrave të kësaj partie.

Gjatë fjalës së tij Rama ka sulmuar drejtuesen politike për këtë qark Grida Duma, teksa është shprehur se kandidatja e  PD për deputete është mësur t’i shohë këto punë nga qimet.

“Po mirë mo Lul meqë fasada është kot,  po mos e përdor more xhelin. Ti xhelin po, ti vetullat po, ti pudrën po, ti okllainë po. Po leri mo të gjitha këto e bëje si puna ime kur isha i vogël, dil haptas.

Pazari i Ri këtu ishte po nuk afrohej njeri. Tani duket si treg në Kopenhagen. Dhe është kënaqësi të vish edhe sikur s’ke ardhur për të blerë.

 Ca domethënë  kjo fasada, fasada, fasada. Jo po të gjitha gratë të mos krihen më, të mos vënë buzëkuq, të mos merren me veshjen. Të gjithë burrat të lënë mjekër dhe të bëhen kushërinjtë e mi, siç ishte ai i Kavajës. E patë kushëririn tim? Grida tha e ka kushëri, se Grida i shef nga qimet këto punë. Pa atë me mjekër, shikon dhe mua me mjekër dhe thotë janë kushërinjë. Po unë jam kushëri me Pandin që është tas s’kam punë me atë. “– tha Rama./Opinion.al

Pas