Rajoni

Greqia shënohen 24 vdekje nga COVID, ja sa raste të reja janë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:43 - 10/06/21 |
Opi Nion

781 persona janë infektuar me covid-19 në të gjithë Greqinë. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit 24 persona. Në të gjithë spitalet Covid, janë në intubim 376 persona.

Ditën e djeshme në Greqi u shënuan 15 vdekje ndërsa numri i infektimeve ishte më i lartë se sot, ku në të gjithë territorin u prekën 890 persona.

Ndërkohë Greqia vijon vaksinimin me vaksinën Pfizer. Johnson & Johnson dhe Moderna.

Pas