Rajoni

Greqia lehtëson masat anti-covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 02/05/22 |
Opi Nion

Greqia ka vendosur të lehtësojë më tej masat kundër koronavirusit, e cila aktualisht është në prag të nisjes së sezonit turistik.

Organi i aviacionit civil grek ka njoftuar së fundmi heqjen e të gjitha kufizimeve në lidhje me koronavirusin për fluturimet e brendshme dhe ndërkombëtare, me përjashtim të detyrimit për të mbajtur maska ​​në aeroport dhe gjatë fluturimit.

Deri më tani, udhëtarëve u kërkohej të tregonin prova të vaksinimit, test negativ ose një certifikatë që vërtetonte shërimin nga Covid-19.

Pas