Kronikë

Greqi/ Shqiptari vret një person dhe plagos dy policë, ekzekutohet nga efektivëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 03/07/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në Athinë, ku autor ishte një shqiptar.

Mësohet se përplasja e dy makinave, në një prej të cilave ndodhej një shqiptar, përfundoi në të shtëna me armë zjarri në lagjet Kato Patisia dhe Agioi Anargyrou.

Pas aksidentit, pasagjeri i mjetit tip “Mercedes” ka kapur armën dhe ka qëlluar dy personat e tjerë të automjetit me të cilin ka ndodhur përplasja, duke plagosur drejtuesin dhe pasagjerin.

Të dy u dërguan në spitalin “Pammakaristos”, por njëri prej tyre, humbi jetën. Pas incidentit me të shtëna në rrugën Kourtidou, pasagjeri i Mercedesit që ka qëlluar ka zbritur nga makina dhe ka vjedhur një “Yaris”, me të cilin është nisur drejt Agioi Anargyros. Atje ai shkoi në këmbë në një pikë karburanti ku edhe u kap nga policia.

Kur pa efektivët, sipas raportimeve, shqiptari nisi të qëllonte drejt tyre duke plagosur dy efektivët e policisë, njëri në këmbë dhe tjetri në gjoks.

Policia i është kundërpërgjigjur zjarrit dhe shqiptari ka gjetur vdekjen, Mediat greke e kanë cilësuar Athinën e kësaj të shtune si “Çikagon e viteve ’30”, për shkak të incidenteve të shumëfishta në rrugët e kryeqytetit që patën si protagonist shtetasin shqiptar.

Pas