Rajoni

Greqi/ Rritet numri i personave të infektuar me COVID, humbin jetën 61 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 02/01/22 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Greqi.

Autoritetet shëndetësore në Greqi, bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga COVID 61 qytetarë, teksa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 20.910.

Po gjatë këtij harku kohor janë regjistruar 17633 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e të infektuarve në total në 1,258,495./ Opinion.al

Pas