Rajoni

Greqi/ Mbi 23 mijë infektime dhe 106 viktima nga COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 18/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se janë regjistruar 23 340 raste të reja me Covid. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 1,703,396.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 106 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 22 197 viktima.

Numri i pacientëve që po trajtohen me intubim është 673. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç./ Opinion.al

Pas