Kronikë

Greqi/Gjendet e masakruar familja shqiptare, mes tyre edhe dy fëmijë 2 dhe 1 vjeç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 02/03/22 |
Opi Nion

 

Një familje shqiptare është gjetur e masakruar me thikë në Greqi, mes viktimave janë dhe dy fëmijë 2 dhe 1 vjeç.

Fëmija i madh i shtëpisë, 11 vjeç, ka gjetur pasditen e sotme çiftin shqiptar dhe dy fëmijët 1 dhe 2 vjeç të masakruar me thikë.

Policia dyshoi se bashkëshorti vrau gruan dhe 2 fëmijët e në vijim vrau veten Por më pas policia deklaroi se vrasja mund të jetë kryet nga ish bashkëshorti i gruas, me të cilin ka fëmijën e parë, 11 vjeç, i vetmi që shpëtoi gjallë. 11 vjeçari nuk ndodhej në shtëpi kur ndodhi krimi.

Kryebashkiaku i zonës Andravida-Kilini, Janis Lenxas, ka folur i shokuar për ngjarjen duke konfirmuar se bëhet fjalë për familje shqiptare, me banim në Agjo Konstantino, Anfravida./ Opinion.al

Pas