Rajoni

Greqi/Foshnja 4 muajsh në gjendje të rëndë, arrestohet babai shqiptar si dhunuesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 25/09/22 |
Opi Nion

 Një shqiptar 20-vjeçar u arrestua dhe do të çohet të hënën në prokurori, pasi mjekët në spitalin e fëmijëve që kishin marrë fëmijën e tij katër muajsh, konstatuan se foshnja kishte lëndime në brinjë, madje edhe në retinën e syrit.

Në fakt, mjekët në një diagnozë të parë zbuluan se foshnja kishte pësuar të ashtuquajturën trauma të presionit intensiv që ndodh kur dikush merr një foshnjë në duar dhe fillon ta tundë atë me intensitet dhe presion.

Fillimisht babai pohoi se nuk e dinte se si i shkaktoheshin lëndimet e foshnjës dhe se kishte shumë mundësi që ai të kishte rënë nga divani ku e kishte lënë për pak kohë. Megjithatë, oficerët e sigurisë në Kalamatë, ku ndodhi ngjarja, shkuan në shtëpi dhe kryen autopsinë dhe nuk konstatuan se goditjet ishin të përputhshme me rënien nga divani.

Babai i cili ishte vetëm në shtëpi me foshnjën, më vonë pranoi se foshnja filloi të qante me zë të lartë dhe ai u përpoq ta bënte fëmijën të ndalonte së qari. Kur u kthye në shtëpi, nëna e foshnjës u largua së bashku me të nga Kalamata dhe e dërgoi fëmijën në Spitalin e Fëmijëve në Athinë, ku mjekët konstatuan gjendjen e rëndë të foshnjës.

 

Prindërit u arrestuan, babai për plagosjen e rëndë të fëmijës, ndërsa nëna u arrestua pasi në shtëpinë e tyre në Kalamatë iu gjet një sasi hashashi si dhe një armë./Opinion.al

Pas