Aktualitet

Greqi/ Dyshohet se vrau Mario Matain, dorëzohet në polici shqiptari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 30/01/21 |
Semiljana Azizi

Vrasësi i dyshuar i 27-vjeçarit shqiptar Mario Matai, i cili u ekzekutua pasi u qëllua gjatë një përleshje në kryqëzimin Kourtesis në Patras të Greqisë është dorëzuar në polici.

Sipas mediave greke, 27-vjeçari, i shoqëruar nga avokati i tij, ka shkuar në Departamentine Policisë Achaia pak pas orës 12 të mesditës të së hënës së kaluar. Sipas informacioneve ende nuk është bërë i ditur identiteti i tij.

Mësohet se ai ishte kontaktuar nga Drejtori Rajonal i Policisë së Përgjithshme, Apostolos Martzaklis, dhe I ishte kërkuar që të dorëzohej në zyrën e tij./Opinion.al

Pas