Rajoni

Greqi/ 32 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 01/10/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i qytetarëve të infektuar me COVID-19 më Greqi.

Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 32 humbje jete.

Po gjatë këtij harku kohor, në Greqi janë shënuar 2,636 raste të reja  me COVID-19. Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 658.368, teksa ai i viktimave ka shkuar 14,860.

Pas