Rajoni

Greqi/ 24 viktima nga COVID dhe 3,493 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 13/08/21 |
Opi Nion

24 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë shënuar 3,493 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e të infektuarve në total në 531.967.

Aktualisht në intubim janë 235 qytetarë, mosha mesatare e të cilëve është 64 vjeç.  Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë në shtetin fqinj  ka shkuar në 13,182./ Opinion.al

Pas