Rajoni

Greqi/ 23 persona humbin jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 14/02/21 |
Opi Nion

23 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Greqi. Në vendin fqinj, gjithashtu janë konfirmuar dhe 662 raste të reja me COVID-19.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 172128, ndërsa i viktima ka shkuar në 6126 që nga fillimi i pandemisë.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 301/ Mosha e tyre mesatare është 70 vjeç. 86.7% kanë sëmundje shoqëruese./ Opinion.al

Pas