Aktualitet

Gratë deputete krijojnë kombëtaren e futbollit 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:29 - 24/11/15 |
b.f

Gratë deputete kanë vendosur të krijojnë kombëtaren e tyre në futboll, me qëllim barazinë gjinore dhe ndaljen e dhunës ndaj grave.

Ka qenë kjo një nismë e ndërmarrë nga deputetet italiane, të cilat në kuadër të ditëve kundër dhunës që nisin në datën 25 Nëntor, kanë ndërmarrë një hap të tillë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas