Kronikë

Granata, fishekë dhe bimë narkotike, pranga 26-vjeçarit në HimarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:57 - 09/06/22 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia në Himarë pasi i janë sekuestruar 100 fishekë, 2 granata, si dhe disa fidanë të kultivuar në vazo, të dyshuar narkotikë cannabis sattiva.

Policia informon se është vënë në pranga A. M.banues në fshatin Nivicë të Himarës, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit “.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Pas