Kronikë

Grabitja e bankës, aksion nga ajri me helikopter për arrestimin e autorëve(VIDEO)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 09/05/22 |
Opi Nion

Policia ka nisur aksionin për kapjen e tre personave, të cilët të armatosur dhe të maskuar kanë grapitur një bankë në Koplik. Përveç efektivëve në terren, ka nisur edhe kontrolli nga ajri. Sikurse duket në pamjet e mëposhtme një helikopter është duke patrulluar në terren me qëllim lokalizimin e autorëve.

Sipas policisë autorët pasi i vunë zjarrin makinës së tyre në dalje të qytetit të Koplikut, i grabitën një qytetari mjetin e tij dhe u larguan me të.

Pas