Kronikë

Grabiti dhe dhunoi 4 emigrantë të huaj, shpallet në kërkim 20 vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 04/08/20 |
Opi Nion

Policia e Korçës ka shpallur në kërkim një 20-vjeçar pasi akuzohet se ka dhunuar dhe grabitur disa shtetas të huaj.

Sipas informacioneve, 20 vjeçari R. Mehmeti ka mashtruar shtetasit e huaj se do i transportonte duke i marrë në automjetin e tij me qëllim grabitjen e tyre.

Sipas informacioneve i riu ka marrë në automjetin e tij 4 shtetas sirian dhe maroken ndërsa i ka dhunuar duke plagosur me thikë njërin prej tyre me qëllim për ti grabitur.

Pas dhunimit të shtetasve të huaj 20 vjeçari  është larguar nga vendi i ngjarjes./ Opinion.al

Pas