Kronikë

Grabitet me armë zjarri Posta në Gjirokastër, autori vodhi lekët e pensioneveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 11/02/22 |
Opi Nion

Është grabitur me armë zjarri filiali i postës Shqiptare në Gjirokastër.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, ku autori i dyshuar, Armando K. 32 vjeç ka hyrë në zyrën e Postës Shqiptare dhe ka tërhequr një sasi të hollash te sporteli ku ndahen pensionet, nën kërcënimin e armës.

Pasi ka marre parate, 30-vjeçari është larguar me shpejtesi. Por në pak minuta ai është arrestuar nga policia./Opinion.al

Pas