Kronikë

Grabitet argjendaria në Librazhd


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 29/01/20 |
Opi Nion

Një dyqan argjendarish është grabitur gjatë natës në Librazhd. Sipas informacioneve, dyqani është në pronësi të Skënder Xhanit, 64 vjeç.

Deri më tani nuk dihet sasia e vjedhur nga autorët e kësaj ngjarje të cilët janë ende të paidentifikuar. Mësohet se, kjo argjendari është grabitur dhe gjatë vitit 2019.

Policia ka njoftuar se; “gjatë natës, në qytetin e Librazhdit , është vjedhur pa thyerje një argjendari, në pronësi të shtetasit S.Xh., 64 vjeç, banues ne Librazhd. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve”./ Opinion.al

Pas