-Jetë dhe Stil

Goditet nga balena gjatë zhytjes, dëmtohet rëndë 29-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 03/08/20 |
Opi Nion

Një grua ka pësuar dëmtime serioze pasi u godit nga një balenë, ndërsa ishte duke kryer zhytje pranë balenave në bregun perëndimor të Australisë.

29 vjeçarja ishte pjesë e një grupi që po kryente zhytje në guvën e famshme koralore Ningaloo, kur u sulmua. Ajo raportohet të ketë disa fraktura dhe hemoragji të brendshme.

Burime të pakonfirmuara thanë se gruaja u gjend midis dy gjitarëve, që mund të arrijnë deri në 19 metër gjatësi, kur u dëmtua. Zhytja me këto lloj balenash është duke u kryer prej 5 vitesh në këtë zonë, pa shënuar incidente të mëparshme./Opinion.al

Pas