Aktualitet

Goditën efektivët e Patrullës së Përgjithshme, vihen në pranga tre persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 15/08/21 |
Opi Nion

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia e Elbasanit pasi kanë goditur punonjësit e policisë.

Në një njoftim për mediat autoritetet bëjnë me dije se janë arrestuar në flagrancë shtetasit Jani  Tafani, 52 vjeç,  Dritan Begolli, 42 vjeç dhe Olsi Ebeja, 39 vjeç, të tre banues në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan,  lokali në pronësi të shtetasit R.T, vijonte të ishte i hapur dhe gjeneronte muzikë., në kundërshtim me rregullat anti-Covid.

Në momentin që ka shkuar Patrulla e Përgjithshme për të mbyllur lokalin dhe ndëshkuar me masë administrative pronarin e lokalit, shtetasit e lartpërmendur, që ishin klientë në këtë lokal kanë tentuar për të penguar me forcë punonjësit e policisë për të vendosur masën administrative pronarit të lokalit.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore është bërë arrestimi në flagrancë i tyre, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Gjithashtu nga shërbimet e Policisë, në bazë të Aktit Normativ, pronari i lokalit shtetasi R.T., është ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 Lekë, për shkelje të orarit të përcaktuar në Aktin Normativ.

Pas