Aktualitet

Gledis Nano ndryshon drejtuesit në Policinë e ShtetitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:26 - 28/07/22 |
Opi Nion

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka bërë ndryshime në kupolën drejtuese.

Mësohet se Nano ka shkarkuar nga detyra drejtorin e policisë kriminale Tonin Vocaj,  dhe e ka emëruar zv.drejtor i Policisë së Shtetit.

Vocaj është zëvendësuar nga Neritan Nallbati, i cili deri më tani ishte drejtues i policisë së Durrësit.

Ndërkohë,  Albert Dervishaj i cili zëvendësohet nga Vocaj është emëruar në Akademinë e Policisë.

Pas