Aktualitet

Gjyqtarët që kandidojnë për KLGJ, brenda 7 ditësh kryen verifikimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:59 - 04/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme Gjykata e Lartë ka publikuar listën e gjyqtarëve, që kanë kandiduar për t’u bërë anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor.

Në listën janë emrat e gjashtë gjyqtarëqëve, të cilët brenda shtatë ditëve do të kryhen verifikimet e tyre dhe do të shpallen kandidaturat.

-Asim Vokshi nga Gjykata e Lartë

-Klodian Kurushi nga Gjykata e Lartë

-Vojsava Osmanaj nga Gjykata e Apelit Shkodër

-Ridvan Hado nga Gjykata e Apelit Tiranë

-Manjola Xhaxho nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

-Irena Plaku nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Pas