Kronikë

Gjykata Speciale jep masën e sigurisë për drejtorin e Burgut nr.313


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:30 - 06/04/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Gjykata e Posaçme ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për drejtorin e Burgut nr.313 në Tiranë, Eduart Struga, i cili u arrestua pak ditë më parë.

Ndërkohë, gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për dy të arrestuarit e tjerë, Shefin e Logjistikës, Florin Ahmeti dhe tregtarin Ervin Kurtalla, si pjesë e grupit.

Të tre ata u arrestuan katër ditë më parë pas dyshimeve për një histori korrupsioni në një tender. Arrestimet u bënë pas përgjimeve që vëretonin përfshirjen e tyrë në aferën korruptive./ Opinion.al

Pas