Kronikë

Gjykata merr vendimin për 8 të arrestuarit për korrupsionin me varret në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:18 - 08/07/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për tetë të arrestuarit për korrupsionin me varret në kryeqytet. Trupa gjykuese ka lënë në burg drejtorin varrezave të Tufinës, në Bashkinë Tiranë, Eljodor Ndini.

Gjykata ka vendosur:

-Eljodor Ndini “arrest në burg”

-Gazmend Daja “arrest në burg”

-Bujar Lica “arrest në burg”

-Alban Ajazi “arrest në burg”

-Latif Shehu “arrest në burg”

Ndërsa tre të arrestuarit e tjerë janë liruar, pasi gjykata ka vendosur:

Endrin Milla “arrest në shtëpi”

-Fatjon Gjonaj “arrest në shtëpi”

-Xhemal Mena “detyrim paraqitje”

Skema korruptive është zbuluar nga Prokuroria e Tiranës dhe Drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shtetit.

Të arrestuarit në bashkëpunim me njëri-tjetrin duke shfrytëzuar edhe mungesën e tokës për varre në varrezat e Tufinës dhe të Sharrës, kundrejt shpërblimit në shuma monetare që variojnë nga 30.000 deri 50.000 lekë të reja, bënin të mundur pronotimin e varreve për shtetas të ndryshëm.

Pas