Kronikë

Gjykata e Kurbinit vendos për mjekët që operuan autorin e dy vrasjeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 25/06/20 |
Opi Nion

Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën e arrestit me burg për dy mjekët, Besim Lama dhe Viktor Marku, të cilët akuzohen se mjekonin në mënyrë të paligjshme Eduart Lamajn. Ata u arrestuan të mërkurën nga policia.

Dy mjekë, një ortoped i Lezhës dhe një kirurg i spitalit Ushtarakë, kishin pranuar ta operonin Lamajn pa e referuar ngjarjen në polici.

Në këmbim të kësaj dyshohet se mjekët do të merrnin 10 mijë euro. Dy mjekët akuzohen për veprat penale “moskallëzim krimi” dhe “veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.

Shtrimi i të dyshuarit në spital është zbuluar nga vizitat e vazhdueshme të të afërmve të tij, të cilët ishin në monitorim nga policia./ Opinion.al

Pas