Aktualitet

Gjykata e Apelit vendos për Rexhep Rrahjën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 17/10/18 |
el ida

Gjykata e Apelit ka marrë vendimin për Rexhep Rrahjën. Apeli lë në fuqi masën arrest me burg për Rrahjën. Vetë Rexhepi nuk ishte i pranishëm në sallë, ai është përfaqësuar nga avokati Ilir Murati, i cili kërkoi shfuqizimin e vendimit të Gjykatës së Krujës.

Avokati i mëshoi faktit se arrestimi i Rexhep Rrahjës është bërë nën kushtet e presionit politik, dhe se nëna e tij është shumë i sëmurë. Avokati i Rrahjës se gjithçka është bërë për motive xhelozie nga ana e Xhisielës dhe jo për përndjekje.

Kujtojmë se Rexhep Rraja, djali i deputetit Rrahman Rraja u arrestua pas urdhrit të Gjykatës së Krujës e cila ka dhënë ‘Arrest me burg’ . Ai akuzohet për përndjekjen e 25-vjeçares Xhiseila Maloku

Pas