Politikë

Gjunkshi nxjerr video nga Peshkopia: Bashkia, helmon banorët me tym toksik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:13 - 21/08/20 |
el ida

Ish-deputeti demokrat Xhemal Gjunkshi, ka shpërndarë një video, ku shihet qartë tymi që ka mbuluar sot qytetin e Peshkopisë.

Me anë të një statusi në “Facebook”, Gjunkshi thekson se mafia shtet po iu merr frymën banorëve të Peshkopisë, ndërsa shton se pamjet skandaloze kanë shoqëruar banorët gjatë dy ditëve të fundit.

Postimi i ish-deputetit të PD Xhemal Gjunkshi:

Mafia shtet po u merr frymen banoreve te Peshkopise!

Bashkia, jo vetem i ka braktisur qytetaret , por po i helmon me tym toksik mbeturinash!

Pamje skandloze kane shoqeruar qytetaret prej dy ditesh!

Re te dendura tymi kane mbuluar prej dy ditesh qytetin e Peshkopise, duke e bere te pa mundur frymemarrjen, per banoret. Jane me dhjetera qytetare te cilet kane denoncuar kete helmim toksik ne rrjetet e tyre sociale.

Asnje veprim deri tani nga Policia dhe Organet e Drejtesise, per te vene para ligjit fajtoret.

Per keto organe te politizuara dhe te lidhura me krimin, situata ju duket normale.

Nuk dihet se si jane djegur mbeturinat, por perderisa pika e grumbullimit ka roje pergjegjesia eshte totalisht e Bashkise.

Kryetari me korrespondence i Bashkise vijon pushimet i pa shqetesuar, ndersa bashkia nuk ka as edhe nje makine automatike per te terhequr mbeturinat duke i lene te pushtojne qytetin dhe duke na kujtuar kohe te shkuara te 30 viteve me pare. Neper rruge dhe lagje kazane te tejmbushur, te derdhur, pamje qe te kujtojne rruget e Napolit dhe jo te Peshkopise se 2020-tes.

Kjo eshte Rilindja, te kthen 20 vjet prapa, tek mbeturinat,tek lopatat, tek tymi!

Krahas pandemise, qytetareve te Peshkopise u shtohet edhe helmimi toksik nga bashkia Diber.

Pas