Kronikë

Gjirokastër/Ra në kontakt me rrymën, humb jetën elektriçisti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 23/05/21 |
Opi Nion

Një punonjës i OSHEE në Gjirokastër ka humbur jetën pasi ka rënë një kontakt me rrymën elektrike gjatë punës në një shtyllë. Ngjarja është njoftuar nga policia, që bën me dije se viktima është shtetasi K.P. 55 vjeç.

“Rreth orës 17:15, jemi njoftuar se në fshatin Nepravishtë, shtetasi K. P., rreth 55 vjeç, banues në Nepravishtë (Punonjës i OSHEE)është gjetur i pajetë. Ky shtetas ka qënë duke punuar në një shtyllë tensioni në fshatin Nepravishtë dhe ka rënë në kontakt me rrymën elektrike ku si pasojë ka humbur jetën. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas