Kryesore

Gjimnasti rus garon për Shqipërinë dhe fiton medalje të argjendtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 04/04/22 |
Opi Nion

Medalje argjendi për Shqipërinë në kampionatin botëror të gjimnastikës që po zhvillohet në Baku. Ka qenë gjimnasti rus Metvei Petrov i cili përfaqëson Shqipërinë dhe garon prej vitesh në ngjyrat kuq e zi. Petrov realizoi një paraqitje shumë të mirë  dhe arriti të grumbullojë 14.466 pike. 31-vjecari rus zotëron pasaportë shqiptare./Opinion.al

Pas