Aktualitet

Gjermani, gjendet nje ambulance me eksploziv ne afersi te stadiumit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:56 - 17/11/15 |
b.f

Një masakër e vërtetë është shmangur në Hanover të Gjermanisë. 15 minuta përpara fillimit të ndeshjes mes Gjermanisë dhe Holandës autoritetet zbuluan se terroristët kishin mbushur një kamion plot me eksploziv dhe e kishin maskuar si ambulancë për ta futur në stadium. Sinjali u morr përpara se të hapeshin portat dhe u vendos që të evakuohej stadiumi dhe të shpërndaheshin tifozët. Edhe një koncert që po mbahej në qytet është ndërprerë. Sipas mediave gjermane në stadium do të shkonte edhe kancelaria gjermane Angela Merkel, por kur u dha sinjali i alarmit ajo nuk kishte mbërritur ende në stadium.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Bravo policia gjermane vigjilente te sjellsem shum jan po dhe shum vigjilent uroj qe cdo rast te zbulohet respekte

Pas