Aktualitet

Gjendja Civile ndërpret nesër shërbimet për pasaporta dhe karta IDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:58 - 15/09/22 |
Opi Nion

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile ka njoftuar se ditën e premte nuk do të ofrohet shërbim në zyrat e aplikimit të ‘Aleat’ për dokumente biometrike.

Mësohet se shërbimet do të ndërpriten për shkak të ndërhyrjeve të autoriteteve për të rritur nivelin e sigurisë ndaj sulmeve kibernetike.

Ministria e Brendshme thotë se kjo ndërhyrje shton masat për të garantuar shërbim të pandërprerë në vijim, e të sigurt për çdo qytetar.

Pas