Bota

Gjendet i vdekur mafiozi i liruar nga burgu, ishte njeriu i besuar i Toto Rina-s


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 29/11/21 |
Opi Nion

Salvatore Di Gangi, i konsideruar si një nga njerëzit besnik të Toto Rina-s dhe i dënuar me 17 vjet burg , vdiq në moshën 80-vjeçare. Trupi i tij u gjet midis dy binarëve të tunelit hekurudhor, midis stacioneve të Genova Piazza Principe dhe Genova Brignole.

Dyshohet se ai është përplasur nga një tren që po kalonte, ndërsa trupit të 80-vjeçarit po i kryhet edhe autopsia, raportojnë mediat italiane.

Mësohet se ai ka qenë duke udhëtuar me tren, por në një moment ka zbritur dhe ka zgjedhur që të ecë përgjatë shinave. Në xhep i është gjetur një biletë për një qytet të vogël në jug të vendit.

Prokuroria e Genovas ka hapur hetimet për të hedhur dritë mbi vdekjen e Di Gangit.

Kujtojmë se Salvatore Di Gangi u lirua nga burgu kohë më parë për arsye shëndetësore./Opinion.al

Pas