Aktualitet

Gjenden nëna dhe vogëlushja shqiptare të zhdukura në Britani


               Publikuar në : 13:44 - 17/05/19 |
xhu lia

Nëna shqiptare 24-vjeçare Sebjana Myzeqari dhe vogëlushja e saj Enissa, të cilat ishin shpallur të zhdukuara në Doncaster janë gjetur shëndoshë e mirë.

Sipas BBC nënë e bijë janë gjetur nga policia pasi që prej 2 prillit nuk dihej asgjë për to.

Policia i kishte shpallur nënë e bijë të humbura, duke shprehur gjithashtu shqetësimin për gjendjen e tyre shëndetësore.

Më herët në media është raportuar se Sebjana kishte emigruar prej tre vitesh nga Shqipëria në Doncaster të Britanisë, por bënte një jetë të izoluar dhe nuk kishte shumë miq. 24-vjeçarja jeton vetëm me të bijën./Opinion.al/

Pas