Rajoni

“Gëzimi i parë i nanës”, vdes nga Covid fotografi, fjalët prekëse të së ëmësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 06/10/21 |
Opi Nion

Koronavirusi i ka marrë jetën në moshë të re fotografit të njohur nga Kosova, Meddy Huduti.

Lajmi është bërë i ditur nga nëna e tij, e cila i ka dedikuar një postim prekës në rrjetet sociale.

“Gëzimi i parë i nanës biri im Ahmedi sonte na la përgjithmonë. Ne te Zotit jemi dhe atij do ti kthehemi, po sot babai i Noah Husejnit na la pa prit pas infektimit me Covid dhe me shtrëngim gjoksi. Shkove bir Ahmed, ma la me plagë zemrën time edhe për sa kam jetë. Por do të duroj se Zoti kështu paska desht. Zoti vendosi te më sprovojë edhe me këtë dhimbje qe qenka kapak i te gjitha dhimbjeve që mund të ekzistojnë në botë”, ka shkruar Huduti.

Pas