Kronikë

Gentian Bejtja u plagos me armë dhe humbi kontrollin e mjetit, policia jep detaje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:31 - 09/01/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje kanë dalë në dritë lidhur me paraqitjen në spitalin ushtarak të dy personave, njëri prej të cilëve i plagosur me armë zjarri. Sipas informacioneve të deritanishme ai është identifikuar si Gentjan Bejtja, një prej personave që së bashku me Enver Stafukën kanë vjedhur mjetin e përdorur në atentatin ndaj komisar Dritan Lamaj.

Gentjan Bejtja dhe Klodian Stafuka kanë qenë një një automjet, kur ndaj drejtuesit të mjetit Bejtja është qëlluar me armë zjarri, duke u lënduar në krah.

Për pasojë ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga duke bërë që të lëndohet edhe pasagjeri.

“Më datë 09.01.2022, rreth orës 18:00, në Spitalin Ushtarak, janë paraqitur për ndihmë mjekësore, shtetasit:

GB., rreth 41 vjeç, i cili në rrethana ende të paqarta dyshohet se është plagosur me armë zjarri në krah, gjatë kohës që po drejtonte automjetin dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.  K. S., rreth 31 vjeç, i cili është lënduar në aksident rrugor në Nikël, afër një karburanti, pasi mjeti që drejtonte shtetasi G. B., ku shtetasi K. S. ishte pasagjer, ka dalë nga rruga.  Menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas