Aktualitet

Gazetarja e kronikës: Një nga këta emra mund të zëvendësojë Adriatik Llallën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 28/11/17 |
b.f

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala, mbrëmjen e sotme, në emisionin ‘Studio e Hapur’ ka zbardhur disa emra për të cilët flitet se mund të jenë kandidatë të mundshëm për postin e kryeprokurorit, që aktualisht e mban Adriatik Llalla.

“Ferndinand Elezi, ish shef policie në Sarandë. Dritan Rreshka, magjistrat dhe prokuror në Prokurorinë e Tiranës, Anila Leka. Henrik Ligori, prokuror nga Prokuroria e Përgjithshme. Arben Dollapi, prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme. Burimi më sqaron se ish-drejtuesi i Krimeve të Rënda, Adnan Kosova dhe Thoma Jano janë më të vjetër dhe kandidatë më të mundshëm për kryeprokuror” – tha Lala

Pas