Sport

Gati për gjysmëfinalet në Europa League, çfarë vendosi Ancelotti për Hysaj


               Publikuar në : 20:30 - 18/04/19 |
Opi Nion

Sot do të mësohen 4 skuadrat gjysëmfinaliste të sezonit 2018-2019 në Europa League..

Në Angli, Chelsea do të mundohet të administrojë avantazhin 1-0 ndaj Slavia Prague. Për të zbritur më pas në Gjermani, aty ku Eintracht Frankfurt pret në shtëpi Benfikan.

Ndërkohë, sfida më e “fortë” do të luhet në Spanjë. Një derbi i rëndësishëm ai i “Mestalla”, me Valencia që mat forcat me Villareal. Fitorja 3-1 në takimin e parë favorizon vendasit. Ndërkohë, spektakolare do të jetë takimi i “San Paolos”, me Arsenalin që viziton Napolin.

Fitorja 2-0 e “Topçinjve” motivon akoma dhe më shumë djemtë e drejtuar nga Carlo Ancelotti, por me këtë të fundit që nuk i beson sërish kapitenit të kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj./ Opinion.al E.Xh.

Pas