-Jetë dhe Stil

Garazh me makina në sallon, ja trendi i ri i të pasurve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:00 - 02/12/15 |
b.f

Moda e re të të pasurve në Singapore ështtë të parkojnë makinën në sallon. Kush jeton në një nga 144 apartamentet e luksit ose në dy rrokaqiejt e përqëndruara në numrin 37 në Scotss Road, kur të dojë mund të admirojë në mënyrë komode supermakinën e tij nga poltroni i shtëpisë, ose mund tua japë këtë kënaqësi miqve të tij.

Ferrari, Lamborghini, Porsche, Bentley modern ose te vjetër , kthehen në pjesë të arredimit , falë pjesës së brendshme të sofistikuar në kristal që nga boksi të çojnë direkt në dhoma transparente.

Calvin Sim Chen-Min, drejtor i projektit i intevistuar nga CNN shpjegon se: ”idea e e parkimit të veturës në qiell është e lidhur me konceptin e lidhjes sa më shpirtërore të makinës me jetën shtëpiake”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas