Kryesore

Gara në PD/Basha sulmon rivalët:Ekziston rreziku i dorëzimit para atyre…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:08 - 11/06/21 |
Opi Nion

Ditën e diel anëtarët e PD do të zgjedhin kryetarin e kësaj force politike mes katër kandidatëve.

Në një takim me demokratët në Mallakastër, teksa kërkoi votën e demokratëve për një mandat të tretë në krye të selisë blu, Basha zgjedhjet e 25 prillit u vodhën nga PS.

Kryetari në detyrë i PD, evidentoi sipas tij edhe një rrezik për PD duke sulmuar rivalët në garë që e akuzojnë për humbjen.

Jemi përfshirë në këtë garë të brendshme dhe me gjithë avantazhet dhe bukurinë që ka, ekziston rreziku i dorëzimit para atyre që 25 Prillin për interesa afatshkurtra nuk e konsiderojnë si masakër zgjedhore, por fitore të Edi Ramës, apo humbje të PD-së.Të bësh këtë, të ngutesh drejt kësaj do të thotë t’i biesh me shkelm sakrificës suaj. E vetmja gjë që kam kërkuar është që të kemi një qëndrim për 25 Prillin, pasi varet jo vetëm fati i PD-së, por Shqipërisë. Të dielën sytë e shqiptarëve do të jenë sërish të drejtuar nga PD” tha ai.

Në garë për postin e kryetarit të PD-së më 13 qershor janë Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj./Opinion.al

Pas