Sport

Futbollisti 19-vjeçar Adrian Bajrami firmos me Benfikën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 01/09/21 |
Opi Nion

Futbollisti Adrian Bajrami ka firmosur kontratën me profesioniste me ekipin A të Benfikës, teksa ka bërë kështu një hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

Portugezët kanë besuar te cilësitë e mbrojtësit të Kombëtares U-19 të Shqipërisë, i cili tashmë do të jetë pjesë e ekipit të pare.

Liga e Portugalisë ka shpërndarë një listë me futbollistët e regjistruar në skuadrat përkatëse dhe në radhët e Benfikës spikat emri i Adrian Bajramit.

Kujtojmë se 19-vjeçari ka qenë pjesë e ekipeve të moshave të Benfikës, teksa ka bindur drejtuesit portugezë për ta bërë pjesë të ekipit të parë.

Pas