Aktualitet

Fushë-Krujë, tritoli në banesë iu vendos gjyshit të Xhisiela Malokut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:02 - 08/10/18 |
b.f

Një shpërthim tritoli ka tronditur Fushë-Krujën. Sipas burimeve nga Policia, një sasi eksplozivi është hedhur në oborrin e përbashkët të banesave të Besim Muçës dhe Ramazan Muçës, i cili është gjyshi nga nëna i 25-vjeçares Xhisiela Maloku, raporton BW. Bëhet fjalë për një sasi eksplozivi rreth 100 gram. Policia shoqëroi pas ngjarjes 9 persona që po merren në pyetje.

Rasti i Xhisiela Malokut ka tronditur opinionin publik, pas denoncimit të ish-oficerit të policisë, Emiljano Nuhu se ajo ishte dhunuar nga djali i deputetit Rrahman Rraja, Rexhep Rraja.

Vetë Xhisiela ka mohuar përdhunimin, ndërkohë që ekspertiza mjeko-ligjore ka provuar se ajo është dhunuar nga Rexhep Rraja. Pak ditë më parë Rexhep Rraja u arrestua, ndërkohë që mbi të rëndon akuza e përndjekjes. Rraja është me masë sigurie “arrest me burg”, ndërsa ka mohuar dhunimin e ish-të dashurës. /Opinion.al

*Në foto Ramazan Muça, gjyshi i Xhisielës

Lexo edhe:

NJOFTIMI I POLICISE PER NGJARJEN

Pas