Kronikë

Fushë-Krujë/ Përplas për vdekje qytetarin, shoferi braktis makinën dhe largohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:44 - 31/10/21 |
Opi Nion

Një person ka humbur jetën pasi është përplasur nga një makinë në në aksin rrugor Fushë Krujë-Tapizë.

Ngjarja e rëndë është regjistruar rreth orës 17:35, ku një mjet tip “Benz” përplasi shtetasin I. M., teksa ishte duke kaluar rrugën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit. Shërbimet e Policisë po punojnë për kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili ka braktisur automjetin dhe është larguar nga vendngjarja./ Opinion.al

Pas