Aktualitet

Frroku, Kuvendi çon mandatin në Kushtetuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:42 - 22/10/15 |
b.f

Vendimi për mandatin e Mark Frrokut do ti takojë Gjykatës Kushtetuese. Kuvendi vendosi në seancë plenare që të lërë në fuqi dakordësinë në Komisionin e Rregullores. Paçka kundërshtimit të opozitës, Kuvendi miratoi propozimin e Këshillit për Rregulloren, Mandateve dhe Imuniteteve, vetëm me votat e maxhorancës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas