Kryesore

FRPD i ngre dronin Ramës gjatë takimit në Vlorë: Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga ministrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:24 - 05/06/18 |
b.f

Forumi Rinor i Partisë Demokratike edhe në takimin e Edi Ramës në Vlorë, ka protestuar duke ngritur një dron.

Një banderojë e lidhur me dronin, ka qenë simbolika e FRPD këtë herë, në të cilën shkruhej: “Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga ministrat, ta zgjedhë edhe një populli”.

Njoftimi i PD-së

Nuk ka qetesi per Edi Ramen! FRPD i ngre ne Blore dronin me banderolen

“Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga deputetet dhe ministrat. Te zgjedhe ndonje dhe Populli”. Banderola mban siglen e Forumit Rinor te PD, i cili po protestonte ne te njejten ore edhe ne Tirane, tek Ministria e Brendshme, duke kerkuar largimin e Fatmir Xhafajt. Te rinjte demokrate dhe aktiviste te tjere te PD protestuan te shtunen kudo ku ishte Rama ne Elbasan, Cerrik dhe Belsh.

Pas