Bota

Froni i parave, të ulesh mbi një milion dollarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 03/12/19 |
el ida

Një ekspozitë në Moskë iu ka dhënë mundësinë vizitorëve të ulen “në një fron” mjaft të veçantë, i cili është i mbushur me 1 milionë dollarë.

Vepra e artit është quajtur “Froni i parave x10”. Ajo është një karrige e bërë me xham antiplumb që është mbushur plot e përplot me kartëmonedha që arrijnë shifrën e 1 milionë dollarëve.

Ai u prezantua së fundmi në Rezidencën e Artit në veri të kryeqytetit rus dhe është realizuar nga artisti Alexet Sergienko. Ky i fundit ka bashkëpunuar me miliarderin Igor Rybakov, i cili dhuroi paratë që mbushën karrigen./Opinion.al

Pas