Aktualitet

Frikë nga terrorizmi, Belgjika anulon ndeshjen me Spanjën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 17/11/15 |
b.f

Frika nga ndonjë sulmi i mundshëm terrorist ka çuar Belgjikën të anulojë miqësoren e futbollit me Spanjën.

Qeveria belge i ka sugjeruar dy federatave anulimin e ndeshjes, pasi ka vlerësuar se ka rreziqe të mundshme për mbajtjen e saj, gjë e cila është pranuar nga dy federatat e futbollit të dy vendeve.

Sulmet e së premtes në Paris e vunë në pikëpyetje luajtjen e kësaj ndeshje, shtuar këtu dhe faktin e përfshirjes së Belgjikës në operacionet në “Molenbeek”. /BW/

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas