Te Fundit

Francë euro 2016-të, a do të zhvillohet aty apo diku tjetër?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:56 - 14/11/15 |
b.f

Sulmet ne Paris ndodhën shumë pranë nje stadiumi. Madje ne një moment kur po luhej një ndeshje e rendesishme dhe me shume interes, sikurse eshte përballja mes Frances dhe Gjermanisë. Afersia e sulmeve terroriste me stadiumin nuk besohet te jete nje rastesi. Madje kur ne stadium ndodhej edhe vete presidenti Hollande. Por a ka qene ky nga ana e sulmuesve edhe nje kercenim per organizimin e europianit 2016-te nga Franca?

Pikepyetjet qe jane ngritur jane te shumta, po aq edhe mbeshtetja europiane dhe boterore Frances. Ne çdo rast Parisi per nje kohe te gjate do te mbetet ne gjendje sigurie te larte. Por jo vetem Parisi, çdo kryeqytet europian ndihet disi i rrezikuar pas asaj qe ndodhi te premten e 13 nentorit ne Paris.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas