Aktualitet

Franca në qender te sulmeve, shteti islamik e ka “target”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 14/11/15 |
b.f

Ne trupin e njerit prej personave qe kane sulmuar mbremjen e djeshme në Paris eshte gjetur një pasaportë siriane.

IMG_20151114_142716

 

Kjo konfirmohet tashmë zyrtarisht dhe hedh akoma me shumë drite mbi skenarin e pergatitur nga shteti islamik per  kete goditje qe la pas nje masaker te vertete me 127 te vrarë dhe qindra te plagosur.

Por si i kane shpetuar autoriteteve Franceze keta persona dhe a do kete nje zinxhir tjeter ngjarjesh me vrasje? Gadishmeria eshte maksimale jo vetem ne Paris por ne te gjithe europen. Rusia ka rritur gjithashtu nivelin e masave ekstreme ne aeroportet e saj.

IMG_20151114_140059

Sinjali i pare per alarm ne aeroporte erdhi nga Gatwick i Londres ku fluturimet u anulluan dhe pasagjeret u evakuuan ne nje hotel aty pranë.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas