Bota

Franca dëbon 6 rusë të akuzuar për spiunazh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 11/04/22 |
Opi Nion

Gjashtë rusë të dyshuar se punonin si spiunë janë dëbuar nga Franca pas një hetimi të gjatë. Ministria e jashtme franceze ka deklaruar se: “Të gjashtë rusët dyshohet se punonin duke deklaruar se ishin diplomatë” dhe po punonin në kundërshtim me interesat tona kombëtare”.

Sipas deklaratës së ministrisë franceze operacioni klandestin u zbulua të dielën nga shërbimet e inteligjencës.

Për momentin nuk dihen detaje të tjera. Franca ka dëbuar tashmë 35 diplomatë rusë, si dhe shumë vende të tjera europiane.

Pas